Instytut Sztuk Wizualnych

Zaplecze dydaktyczne

ciemny pokój z obrazem

Instytut Sztuk Wizualnych UJK posiada znakomitą infrastrukturę do prowadzenia dydaktyki artystycznej w zakresie sztuk pięknych, projektowych ze szczególnym uwzględnieniem nauki technik cyfrowych. Jego samodzielny dwupiętrowy budynek o powierzchni użytkowej 3.222 m2. posiada dużą salę wykładową, salę audiowizualną, 3 sale seminaryjne, 7 pracowni artystycznych do kształcenia podstawowego w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby, 1 pracownię intermedialną, 1 pracownię multimedialną, 1 pracownię fotograficzną z ciemnią, 1 pracownię sitodruku, 5 pracowni komputerowych wyposażonych w sprzęt specjalistyczny oparty na platformie Mac i PC, 1 pracownię wzorniczą, 1 pracownię ubioru, 2 galerie, hol z systemami ekspozycyjnymi, oświetleniowymi, nagłośnieniem i systemem do projekcji multimedialnych.

sala informatyczna
sala informatyczna z białymi komputerami

Infrastrukturę dopełnia oprogramowanie dostosowane do bieżących i przyszłych potrzeb dydaktycznych oraz akcesoria: ploter drukujący, ploter tnący, drukarka 3D, skaner, projektory multimedialne, tablety graficzne.
Jednostka sukcesywnie rozwija infrastrukturę dydaktyczną, czego przykładem jest stworzenie i uruchomienie w roku akademickim 2014-2015 pracowni sitodruku.

Ponadto studenci Instytutu Sztuk Wizualnych mają możliwość korzystania z nowoczesnego zaplecza dydaktycznego Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Centrum Języków Obcych, Biblioteki Uniwersyteckiej. Czytelnia Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego w swych zbiorach dysponuje dużym wyborem publikacji z zakresu sztuki współczesnej i wzornictwa.

Kontakt

Moderator strony:
tel: 41 349 66 67
E-mail:damian.szabra@ujk.edu.pl

Dziekanat
41 349 66 66
41 349 66 84
41 349 66 86

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.